FacebookTe asteptam si pe Facebook

Campionatul mondial de fotbal din Brazilia – Programul complet al televizarilor

world-cup-2014-600x337

Grupa A: Brazilia, Croatia, Camerun, Mexic

12 iunie, Brazilia – Croatia: 23:00, TVR 1
13 iunie, Mexic – Camerun: 19:00, TVR 1
17 iunie, Brazilia – Mexic: 22:00, TVR 1
19 iunie, Camerun – Croatia: 01:00, TVR 1
23 iunie, Camerun – Brazilia: 23:00, TVR 1
23 iunie, Croatia – Mexic: 23:00, TVR 2

GRUPA B: Spania, Olanda, Chile, Australia

13 iunie, Spania – Olanda: 22:00, TVR 1
14 iunie, Chile – Australia, 01:00, TVR 1
18 iunie, Australia – Olanda, 19:00, TVR 1
18 iunie, Spania – Chile, 22:00, TVR 1
23 iunie, Australia – Spania, 19:00, TVR 1
23 iunie, Olanda – Chile, 19:00, TVR 1

GRUPA C: Grecia, Columbia, Japonia, Coasta de Fildes

14 iunie, Columbia – Grecia, 19:00, TVR 1
15 iunie, Coasta de Fildes – Japonia, 04:00, TVR 1
19 iunie, Columbia – Coasta de Fildes, 19:00, TVR 1
19 iunie, Japonia – Grecia, 01:00, TVR 1
24 iunie, Japonia – Columbia, 23:00, TVR 2
24 iunie, Grecia – Coasta de Fildes, 23:00, TVR 1

GRUPA D: Italia, Anglia, Uruguay, Costa Rica

14 iunie, Uruguay – Costa Rica, 22:00, TVR 1
15 iunie, Anglia – Italia, 01:00, TVR 1
19 iunie, Uruguay – Anglia, 22:00, TVR 1
20 iunie, Italia – Costa Rica, 19:00, TVR 1
24 iunie, Costa Rica – Anglia, 19:00, TVR 2
24 iunie, Italia – Uruguay, 19:00, TVR 1

GRUPA E: Franta, Elvetia, Ecuador, Honduras

15 iunie, Elvetia – Ecuador, 19:00, TVR 1
15 iunie, Franta – Honduras, 22:00, TVR 1
20 iunie, Elvetia – Franta, 22:00, TVR 1
20 iunie, Honduras – Ecuador, 01:00, TVR 1
25 iunie, Honduras – Elvetia, 23:00, TVR 2
25 iunie, Ecuador – Franta, 23:00, TVR 1

GRUPA F: Argentina, Bosnia, Nigeria, Iran

15 iunie, Argentina – Bosnia, 01:00, TVR 1
16 iunie, Iran – Nigeria, 22:00, TVR 1
21 iunie, Argentina – Iran, 19:00, TVR 1
21 iunie, Nigeria – Bosnia, 01:00, TVR 1
25 iunie, Bosnia – Iran, 19:00, TVR 2
25 iunie, Nigeria – Argentina, 19:00, TVR 1

GRUPA G: Germania, Portugalia, SUA, Ghana

16 iunie, Germania – Portugalia, 19:00, TVR 1
16 iunie, Ghana – SUA, 01:00, TVR 1
21 iunie, Germania – Ghana, 22:00, TVR 1
22 iunie, SUA – Portugalia, 01:00, TVR 1
26 iunie, SUA – Germania, 19:00, TVR 2
26 iunie, Portugalia – Ghana, 19:00, TVR 1

GRUPA H: Rusia, Belgia, Coreea de Sud, Algeria

17 iunie, Belgia – Algeria, 19:00, TVR 1
17 iunie, Rusia – Coreea de Sud, 01:00, TVR 1
22 iunie, Belgia – Rusia, 19:00, TVR 1, TVR HD
22 iunie, Coreea de Sud – Algeria, 22:00, TVR 1
26 iunie, Algeria – Rusia, 23:00, TVR 2
26 iunie, Coreea de Sud – Belgia, 23:00, TVR 1

OPTIMI DE FINALA:

A. 28 iunie, 1A – 2B, 19:00, TVR 1
B. 28 iunie, 1C – 2D, 23:00, TVR 1
C. 29 iunie, 1B – 2A, 19:00, TVR 1
D. 29 iunie, 1D – 2C, 23:00, TVR 1
E. 30 iunie, 1E – 2F, 19:00, TVR 1
F. 30 iunie, 1G – 2H, 23:00, TVR 1
G. 1 iulie, 1F – 2E, 19:00, TVR 1
H. 1 iulie, 1H – 2G, 23:00, TVR 1

SFERTURI DE FINALA

A. 4 iulie, Castigatoare optime E – Castigatoare optime F, 19:00, TVR 1

B. 4 iulie, Castigatoare optime A – Castigatoare optime B, 23:00, TVR 1

C. 5 iulie, Castigatoare optime G – Castigatoare optime H, 19:00, TVR 1

D. 5 iulie, Castigatoare optime C – Castigatoare optime D, 23:00, TVR1

SEMIFINALE

A. 8 iulie, Castigatoare sfert B – Castigatoare sfert A, 23:00, TVR 1
B. 9 iulie, Castigatoare sfert D – Castigatoare sfert C, 23:00, TVR 1

FINALA MICA

12 iulie, Invinsa semifinala A – Invinsa semifinala B, 23:00, TVR 1

FINALA

13 iulie, Castigatoare semifinala A – Castigatoare semifinala B, 22:00, TVR 1

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Add a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

code